O mně

K jachtingu mě v dětství přivedl můj otec. Konstruktér, stavitel lodí a pravý námořník, který mne mnoho naučil. Tím, co mi jachting přinesl, se pro mne nestal pouhým sportem nebo prostorem pro obchodní příležitosti. Stal se mojí životní náplní a stylem. Nezáleží na tom, zda zrovna závodím na malé okruhové plachetnici, jedu námořní regatu nebo jen trávím volný čas na palubě. Jachting mě naplňuje ve všech podobách. 

Prodej jachtařského oblečení, práce na moři i na břehu nebo editorská činnost, jako je tvorba a publikování vlastních testů, profilů motorových jachet a plachetnic nebo zkrátka jen článků s jachtařskou tématikou, mi umožňuje přiblížit Vám jachting svým pohledem a sdílet s Vámi radost a uspokojení, které mi život s jachtingem přináší.

Najdete mě v Praze, často na Lipně a pravidelně na jachtařských výstavách a významných evropských veletrzích.

V současné době se nejvíce věnuji poskytování služeb v oblasti privátního jachtingu a zajištění provozu majitelských lodí a souvisejících služeb pro majitele jachet.

Srdcovou záležitostí mé činnosti je však pravidelné testování nových plachetnic a motorových lodí pro skupinu Groupe Beneteau, pro kterou působím jako český ambasador, především pro značky Beneteau, Jeanneau, Prestige a Lagoon. Testy jsou zveřejňovány v časopise Yacht a dalších médiích.

V roce 2019 jsem zahájil spolupráci se skupinou HanseYachts AG, ve které se zaměřuji na majitelské jachty Hanse a Moody.

O značce HARKEN

V roce 1966 začal technický návrhář, konstruktér a jachtař Peter Harken testovat na plachetnicích třídy E-boat své první plastové kladky a bloky, které se vzápětí rychle rozšířily do dalších jachtařských klubů. K ložiskovým kladkám později přibyly první inteligentní záseky, mechanické jednorychlostní vinčny a další nezbytné kování. O rok později proto Peter se svým bratrem Olafem založili společnost HARKEN, Inc., která je dnes předním výrobcem lodního kování na světě. Sídlem společnosti je ve městě Pewaukee ve Wisconsinu, výroba je soustředěna do USA a Itálie a distribuce probíhá prostřednictvím zastoupení ve 48 zemích. Kování a lodní mechanismy HARKEN najdete prakticky na jakékoliv plachetnici, vč. závodních lodí Ocean Race, Vendée Globe nebo Poháru Ameriky.

HARKENsport

Vývojem, výrobou a distribucí oblečení HARKEN se zabývá samostatná divize HARKENsport společnosti HARKEN, Inc. Převážnou část sortimentu tvoří především technické a funkční oblečení jak pro námořní, tak i okruhový jachting, které doplňuje sportovní oblečení pro volný čas a běžné nošení. V kolekci nechybí ani obuv, zavazadla a drobné doplňky, jako např. peněženky, cestovní pouzdra, opasky nebo exkluzivní nástěnné kalendáře či výukové CD s jachtařskou tématikou. Zkrátka vše, co využije každý jachtař v běžném životě.

Spolupráci se značkou HARKEN jsem zahájili v roce 2010 a ještě tentýž rok jsem spustili první e-shop. V následujících letech jsem nabídku postupně doplňoval o další sortiment, který s jachtingem souvisí.

Naše nabídka jachtařského a volnočasového oblečení HARKEN je tak společně s cestovními taškami, zavazadly, brýlemi, mazivy McLube a dalšími drobnými doplňky jediná v Evropě, která se zaměřuje výhradně na značku HARKEN.