O mne

K jachtingu mne v dětství přivedl můj otec. Konstruktér, stavitel lodí a pravý námořník, který mne mnoho naučil. Tím, co mi jachting přinesl, se pro mne nestal pouhým sportem nebo prostorem pro obchodní příležitosti. Stal se mojí životní náplní a stylem. Prodej jachtařského oblečení, práce na moři i na břehu nebo editorská činnost, jako je tvorba a publikování vlastních testů, profilů motorových jachet a plachetnic nebo zkrátka jen článků s jachtařskou tématikou, mi umožňuje přiblížit Vám jachting svým pohledem a sdílet s Vámi radost a uspokojení, které mi život s jachtingem přináší. Najdete mne v Praze, často na Lipně a pravidelně na jachtařských výstavách a významných evropských veletrzích.

O značce HARKEN

V roce 1966 začal technický návrhář, konstruktér a jachtař Peter Harken testovat na plachetnicích třídy E-boat své první plastové kladky a bloky, které se vzápětí rychle rozšířily do dalších jachtařských klubů. K ložiskovým kladkám později přibyly první inteligentní záseky, mechanické jednorychlostní vinčny a další nezbytné kování. O rok později proto Peter se svým bratrem Olafem založili společnost HARKEN, Inc., která je dnes předním výrobcem lodního kování na světě. Sídlem společnosti je ve městě Pewaukee ve Wisconsinu, výroba je soustředěna do USA a Itálie a distribuce probíhá prostřednictvím zastoupení ve 48 zemích. Kování a lodní mechanismy HARKEN najdete prakticky na jakékoliv plachetnici, vč. závodních lodí Ocean Race, Vendée Globe nebo Poháru Ameriky.

HARKENsport

Vývojem, výrobou a distribucí oblečení HARKEN se zabývá samostatná divize HARKENsport společnosti HARKEN, Inc. Převážnou část sortimentu tvoří především technické a funkční oblečení jak pro námořní, tak i okruhový jachting, které doplňuje sportovní oblečení pro volný čas a běžné nošení. V kolekci nechybí ani obuv, zavazadla a drobné doplňky, jako např. peněženky, cestovní pouzdra, opasky nebo exkluzivní nástěnné kalendáře či výukové CD s jachtařskou tématikou. Zkrátka vše, co využije každý jachtař v běžném životě.

Spolupráci se značkou HARKEN jsem zahájili v roce 2010 a ještě tentýž rok jsem spustili první e-shop. V následujících letech jsem nabídku postupně doplňoval o další sortiment. 

Dnes se zaměřuji více na poskytování služeb v jachtingu, jako je poradenství, služby privátního skippera a provoz 60ft majitelské jachty a ve spolupráci s cestovní agenturou Smart Holidays také služby v oblasti cestovnícho ruchu.